My Favorite Movies
| fb308300017's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Sin City (2005, R) |
|
| 2 |
The Fifth Element (1997, PG-13) |
|
| 3 |
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995, R) |
|
| 4 |
Sleepy Hollow (1999, R) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 6 |
Hot Fuzz (2007, R) |
|
| 7 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
| 8 |
American Beauty (1999, R) |
|
| 9 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004, PG-13) |
|
| 10 |
Chocolat (2000, PG-13) |
|
| 11 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
| 12 |
Interview with the Vampire (1994, R) |
|
| 13 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 14 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
| 15 |
Lost In Translation (2003, R) |
|
| 16 |
Monty Python and the Holy Grail (1975, PG) |
|
| 17 |
The Butterfly Effect (2004, R) |
|
| 18 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 19 |
The Ring (2002, PG-13) |
|
| 20 |
Troy (2004, R) |
|
| 21 |
Zoolander (2001, PG-13) |
|
| 22 |
Young Frankenstein (1974, PG) |
|
| 23 |
Robin Hood - Men in Tights (1993, PG-13) |























