My Favorite Movies


  fb31708954's Rating My Rating
1
The Big Lebowski (1998,  R)
2
GoodFellas (1990,  R)
3
Braveheart (1995,  R)
4
True Romance (1993,  R)
5
Billy Madison (1995,  PG-13)
6
American Beauty (1999,  R)
7
Rushmore (1998,  R)
8
Bad Santa (2003,  R)
9
Bottle Rocket (1996,  R)
10
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
11
Easy Rider (1969,  R)
12
Office Space (1999,  R)
13
Lost In Translation (2003,  R)
14
No Country for Old Men (2007,  R)
15
The Life Aquatic with Steve Zissou (2004,  R)
16
Robin Hood (1973,  G)
17
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
18
Forrest Gump (1994,  PG-13)
19
Ferris Bueller's Day Off (1986,  PG)
20
L.A. Confidential (1997,  R)
21
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
22
Austin Powers - International Man of Mystery (1997,  PG-13)
23
The Royal Tenenbaums (2001,  R)
24
Saving Private Ryan (1998,  R)
25
About Schmidt (2002,  R)
26
Monty Python's Life of Brian (1979,  R)
27
Old School (2003,  R)
28
Pulp Fiction (1994,  R)
29
Seven (Se7en) (1995,  R)
30
Hook (1991,  PG)
31
Fargo (1996,  R)
32
The Shawshank Redemption (1994,  R)
33
Zoolander (2001,  PG-13)
34
Toy Story (1995,  G)
35
A Night at the Roxbury (1998,  PG-13)
36
The Wrestler (2008,  R)
37
Burn After Reading (2008,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments