My Favorite Movies
| fb32804829's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Lat sau san taam (Hard-Boiled) (1992, R) |
|
| 2 |
The Killer (Dip huet seung hung) (1989, Unrated) |
|
| 3 |
Koroshiya 1 (Ichi the Killer) (2001, R) |
|
| 4 |
28 Days Later (2003, R) |
|
| 5 |
Halloween (1978, R) |
|
| 6 |
Jay and Silent Bob Strike Back (2001, R) |
|
| 7 |
Half Baked (1998, R) |
|
| 8 |
Trigun (1999, Unrated) |
|
| 9 |
The Killer (2006, Unrated) |
|
| 10 |
Tube (2004, R) |
|
| 11 |
Blood Heat (2004, Unrated) |
|
| 12 |
Versus (2001, Unrated) |
|
| 13 |
Dawn (2003, Unrated) |
|
| 14 |
Resident Evil (2002, R) |
|
| 15 |
Desperado (1995, R) |
|
| 16 |
Horror (2002, R) |
|
| 17 |
Thriller (1983, Unrated) |

















