My Favorite Movies


  fb500106353's Rating My Rating
1
The Breakfast Club (1985,  R)
The Breakfast Club
THE GREATEST MOVIE KNOWN TO EFFIN' MAN!!! I really loved this and I love Judd nelson...so of course I'm going to like it.....It's just real...more real than any other of the teenager movies out there...so yeah....
2
Ferris Bueller's Day Off (1986,  PG)
3
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
4
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
5
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
6
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
7
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
8
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
9
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
10
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
11
Rent (2005,  PG-13)
12
Tommy Boy (1995,  PG-13)
13
50 First Dates (2004,  PG-13)
14
The Wedding Singer (1997,  PG-13)
15
The Notebook (2004,  PG-13)
16
Grease (1978,  PG)
17
American Beauty (1999,  R)
18
Blades of Glory (2007,  PG-13)
19
Don Juan DeMarco (1994,  PG-13)
20
Bleacher Bums (2002,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments