My Favorite Movies
| fb501828518's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) (1998, PG-13) |
|
| 2 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
| 3 |
Empire of the Sun (1987, PG) |
|
| 4 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 5 |
The Prestige (2006, PG-13) |
|
| 6 |
Little Miss Sunshine (2006, R) |
|
| 7 |
Ever After - A Cinderella Story (1998, PG-13) |
|
| 8 |
Love Actually (2003, R) |
|
| 9 |
The Illusionist (2006, PG-13) |
|
| 10 |
Pride and Prejudice (2005, PG) |
|
| 11 |
I Am Sam (2002, PG-13) |
|
| 12 |
Mansfield Park (1999, PG-13) |
|
| 13 |
Emma (1996, Unrated) |
|
| 14 |
A Hard Day's Night (1964, G) |
|
| 15 |
Help! (1965, G) |
|
| 16 |
The Devil's Backbone (El Espinazo del diablo) (2001, R) |
|
| 17 |
Sense and Sensibility (1995, PG) |
|
| 18 |
Equilibrium (2002, R) |
|
| 19 |
Sostiene Pereira (According to Pereira) (Pereira Declares) (1995, Unrated) |



















