My Favorite Movies
| fb502978955's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Requiem for a Dream (2000, R) |
|
| 2 |
Scarface (1983, R) |
|
| 3 |
The Illusionist (2006, PG-13) |
|
| 4 |
The Prestige (2006, PG-13) |
|
| 5 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
| 6 |
Atonement (2007, R) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 8 |
American Gangster (2007, R) |
|
| 9 |
Hotel Rwanda (2004, PG-13) |
|
| 10 |
Hitch (2005, PG-13) |
|
| 11 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
| 12 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
| 13 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
| 14 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
| 15 |
The Ring (2002, PG-13) |
|
| 16 |
Remember the Titans (2000, PG) |
|
| 17 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 18 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 19 |
The Lion King (1994, G) |
|
| 20 |
Mr. and Mrs. Iyer (2003, Unrated) |
|
| 21 |
Morning Raga (2004, Unrated) |
|
| 22 |
Bommarillu (2006, Unrated) |
|
| 23 |
Aamir (2008, Unrated) |
|
| 24 |
Ghajini (2008, Unrated) |
|
| 25 |
A Wednesday (2008, Unrated) |
|
| 26 |
Yuva (2004, Unrated) |
|
| 27 |
Chandramukhi (2005, Unrated) |
|
| 28 |
Nuvvosthanante Nenoddantana (2005, Unrated) |




























