My Favorite Movies
| fb505141664's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fear and Loathing in Las Vegas (1998, R) |
|
| 2 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 3 |
The Boondock Saints (1999, R) |
|
| 4 |
Almost Famous (2000, R) |
|
| 5 |
Snatch (2001, R) |
|
| 6 |
Dazed and Confused (1993, R) |
|
| 7 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
| 8 |
The Departed (2006, R) |
|
| 9 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |
|
| 10 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
| 11 |
28 Days Later (2003, R) |
|
| 12 |
28 Weeks Later... (2007, R) |
|
| 13 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
| 14 |
Blow (2001, R) |
|
| 15 |
Caddyshack (1980, R) |
|
| 16 |
Casino Royale (2006, PG-13) |
|
| 17 |
Casino (1995, R) |
|
| 18 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 19 |
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1999, R) |
|
| 20 |
Reservoir Dogs (1992, R) |
|
| 21 |
Ocean's Twelve (2004, PG-13) |
|
| 22 |
One Flew over the Cuckoo's Nest (1975, R) |
|
| 23 |
Lucky Number Slevin (2006, R) |
|
| 24 |
Requiem for a Dream (2000, R) |
|
| 25 |
Seven (Se7en) (1995, R) |
|
| 26 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
| 27 |
Taxi Driver (1976, R) |
|
| 28 |
Tombstone (1993, R) |
|
| 29 |
Top Gun (1986, PG) |
|
| 30 |
Training Day (2001, R) |
|
| 31 |
Young Guns (1988, R) |






























