Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb507120505's Rating My Rating
1
300 (2007,  R)
2
Happy Feet (2006,  PG)
3
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
4
Labyrinth (1986,  PG)
5
Finding Neverland (2004,  PG)
6
True Blue (2001,  R)
7
White Oleander (2002,  PG-13)
8
The Notebook (2004,  PG-13)
9
Shaun of the Dead (2004,  R)
10
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
11
Cruel Intentions (1999,  R)
12
Scent of a Woman (1992,  R)
13
War Games (,  PG)
14
Stargate (1994,  PG-13)
15
The Village (2004,  PG-13)
16
The Prince and Me (2004,  PG)
17
Billy Elliot (2000,  R)
18
Bless the Child (2000,  R)
19
Edward Scissorhands (1990,  PG-13)
20
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
21
Sleepy Hollow (1999,  R)
22
Tommy (1975,  PG)
23
As Good As It Gets (1997,  PG-13)
24
Mickey Blue Eyes (1999,  PG-13)
25
Bend It Like Beckham (2003,  PG-13)
26
Ice Age (2002,  PG)
27
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
28
Elf (2003,  PG)
29
Rent (2005,  PG-13)
30
The Blue Lagoon (1980,  R)
31
X-Men (2000,  PG-13)
32
Interview with the Vampire (1994,  R)
33
Welcome to the Dollhouse (1996,  R)
34
Empire Records (1995,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments