My Favorite Movies


  fb508151630's Rating My Rating
1
The Program (1993,  R)
2
Transformers (2007,  PG-13)
3
Happy Feet (2006,  PG)
4
Four Brothers (2005,  R)
5
The Pursuit of Happyness (2006,  PG-13)
6
The Big Lebowski (1998,  R)
7
The Warriors (1979,  R)
8
Snatch (2001,  R)
9
Shaft (1971,  R)
10
300 (2007,  R)
11
America Brown (2004,  Unrated)
12
Fight Club (1999,  R)
13
Half Baked (1998,  R)
14
Knocked Up (2007,  R)
15
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
16
Office Space (1999,  R)
17
The Shawshank Redemption (1994,  R)
18
The Transporter (2002,  PG-13)
19
Varsity Blues (1999,  R)
20
A Man Apart (2003,  R)
21
This Is Spinal Tap (1984,  R)
22
Friday Night Lights (2004,  PG-13)
23
Fast Times At Ridgemont High (1982,  R)
24
PCU (1993,  PG-13)
25
National Lampoon's Animal House (1978,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments