My Favorite Movies


  fb508432581's Rating My Rating
1
Casino (1995,  R)
2
Boiler Room (2000,  R)
3
Man on Fire (2004,  R)
4
Training Day (2001,  R)
5
Inside Man (2006,  R)
6
The Ringer (2005,  PG-13)
7
Old School (2003,  R)
8
Nacho Libre (2006,  PG)
9
Three Kings (1999,  R)
10
Magnolia (1999,  R)
11
Almost Famous (2000,  R)
12
Boogie Nights (1997,  R)
13
GoodFellas (1990,  R)
14
Lucky Number Slevin (2006,  R)
15
True Romance (1993,  R)
16
Spiderman (1990,  Unrated)
17
X-Men (2000,  PG-13)
18
1408 (2007,  PG-13)
19
Knocked Up (2007,  R)
20
Semi-Pro (2008,  R)
21
Forgetting Sarah Marshall (2008,  R)
22
The Grand (2008,  R)
23
Taxi Driver (1976,  R)
24
Vulgar (2002,  R)
25
The Jerk (1979,  R)
26
There Will Be Blood (2007,  R)
27
Walk Hard: The Dewey Cox Story (2007,  R)
28
Network (1976,  R)
29
Dog Day Afternoon (1975,  R)
30
Malcolm X (1992,  PG-13)
31
JFK (1991,  R)
32
Ray (2004,  PG-13)
33
Walk the Line (2005,  PG-13)
34
Resurrecting the Champ (2007,  PG-13)
35
Garden State (2004,  R)
36
3:10 to Yuma (2007,  R)
37
Pacific Heights (1990,  R)
38
Young Frankenstein (1974,  PG)
39
Lost In Translation (2003,  R)
40
Blazing Saddles (1974,  R)
41
Hollywoodland (2006,  R)
42
Zodiac (2007,  R)
43
Carlito's Way (1993,  R)
44
Sin City (2005,  R)
45
Big Fish (2003,  PG-13)
46
Totally Awesome (2006,  Unrated)
47
Thank You For Smoking (2005,  R)
48
Into the Wild (2007,  R)
49
Gone Baby Gone (2007,  R)
50
Whiteboyz (1999,  Unrated)
51
The Breaks (1999,  R)
52
Gangs of New York (2002,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments