My Favorite Movies


  fb510485424's Rating My Rating
1
Braveheart (1995,  R)
2
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
3
50 First Dates (2004,  PG-13)
4
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
5
Pretty Woman (1990,  R)
6
Gladiator (2000,  R)
7
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
8
Shrek 2 (2004,  PG)
9
Finding Nemo (2003,  G)
10
Equilibrium (2002,  R)
11
Gattaca (1997,  PG-13)
12
Miss Potter (2007,  PG)
13
Kate & Leopold (2001,  PG-13)
14
Made of Honor (2008,  PG-13)
15
Dance with Me (1998,  PG)
16
Shall We Dance (2004,  PG-13)
17
Twilight (2008,  PG-13)
18
Apocalypto (2006,  R)
19
Catch Me If You Can (2002,  PG-13)
20
Underworld (2003,  R)
21
Underworld: Evolution (2006,  R)
22
Underworld: The Rise of the Lycans (2009,  R)
23
King Arthur (2004,  PG-13)
24
Six Days, Seven Nights (1998,  PG-13)
25
Step Up 2 the Streets (2008,  PG-13)
26
Step Up (2006,  PG-13)
27
Blade - Trinity (2004,  R)
28
You've Got Mail (1998,  PG)
29
Runaway Bride (1999,  PG)
30
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
31
The Matrix (1999,  R)
32
The Man in the Iron Mask (1998,  PG-13)
33
Troy (2004,  R)
34
Tristan & Isolde (2006,  PG-13)
35
Casanova (2005,  R)
36
Garfield - The Movie (2004,  PG)
37
Garfield: A Tail of Two Kitties (2006,  PG)
38
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008,  PG)
39
Death Sentence (2007,  R)
40
Shrek (2001,  PG)
41
Sabrina (1954,  Unrated)
42
Casablanca (1943,  Unrated)
43
Pride and Prejudice (2005,  PG)
44
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
45
Bridget Jones - The Edge of Reason (2004,  R)
46
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
47
Down with Love (2003,  PG-13)
48
Gone With the Wind (1939,  G)
49
Roman Holiday (1953,  Unrated)
50
Little Women (1933,  Unrated)
51
Little Women (1949,  Unrated)
52
School of Rock (2003,  PG-13)
53
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
54
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
55
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
56
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
57
The Longest Yard (2005,  PG-13)
58
The Ring (2002,  PG-13)
59
White Chicks (2004,  PG-13)
60
Spider-Man (2002,  PG-13)
61
Maid in Manhattan (2002,  PG-13)
62
Eight Below (2006,  PG)
63
White Fang (1991,  PG)
64
White Fang 2: Myth of the White Wolf (1994,  PG)
65
Wraiths of Roanoke (Lost Colony) (2007,  Unrated)
66
The Exorcism of Emily Rose (2005,  PG-13)
67
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
68
Lara Croft - Tomb Raider (2001,  PG-13)
69
300 (2007,  R)
70
Notting Hill (1999,  PG-13)
71
Erin Brockovich (2000,  R)
72
Ghost Rider (2007,  PG-13)
73
First Knight (1995,  PG-13)
74
Transporter 3 (2008,  PG-13)
75
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
76
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004,  G)
77
Cat on a Hot Tin Roof (1958,  Unrated)
78
Ben Hur (2003,  Unrated)
79
Seraphim Falls (2007,  R)
80
Around the World in 80 Days (1989,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments