My Favorite Movies
| fb5136231's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Ring (2002, PG-13) |
|
| 2 |
House Party 3 (1994, R) |
|
| 3 |
House Party (1990, R) |
|
| 4 |
Tales from the Hood (1995, R) |
|
| 5 |
Vampire in Brooklyn (1995, R) |
|
| 6 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
| 7 |
Sorority Boys (2002, R) |
|
| 8 |
Old School (2003, R) |
|
| 9 |
Jagged Edge (1985, R) |
|
| 10 |
Ritual (Tales from the Crypt Presents: Revelation) (Tales from the Crypt Presents: Voodoo) (2001, R) |
|
| 11 |
Dolls (1987, R) |
|
| 12 |
Warlock (1991, R) |
|
| 13 |
Deja Vu (2006, PG-13) |
|
| 14 |
Monster (2003, R) |
|
| 15 |
Freeway (1996, R) |
|
| 16 |
Coffy (1973, R) |
|
| 17 |
Wanted (2008, R) |
|
| 18 |
Puppet Master IV (Puppet Master 4) (1993, R) |
|
| 19 |
Puppet Master II (Puppet Master 2: His Unholy Creations) (1990, R) |
|
| 20 |
Child's Play (1988, R) |
|
| 21 |
Child's Play 2 (1990, R) |
|
| 22 |
Fright Night (1985, R) |
|
| 23 |
Bride of Chucky (1998, R) |
|
| 24 |
Date Movie (2006, PG-13) |
|
| 25 |
Epic Movie (2007, PG-13) |
|
| 26 |
Bad Santa (2003, R) |
|
| 27 |
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood (1996, R) |
|
| 28 |
Ritual (2004, Unrated) |
|
| 29 |
Dancehall Queen (1997, Unrated) |
|
| 30 |
Def by Temptation (1990, R) |
|
| 31 |
Sprung (1996, R) |
|
| 32 |
Never Back Down (2008, PG-13) |
|
| 33 |
Stomp the Yard (2007, PG-13) |
|
| 34 |
Seven Pounds (2008, PG-13) |
|
| 35 |
Mindhunters (2005, R) |
|
| 36 |
School Daze (1988, R) |
|
| 37 |
The Break-Up (2006, PG-13) |
|
| 38 |
ATL (2006, PG-13) |
|
| 39 |
Poetic Justice (1993, R) |
|
| 40 |
Phat Girlz (2006, PG-13) |
|
| 41 |
Idlewild (2006, R) |
|
| 42 |
Stir of Echoes (1999, R) |
|
| 43 |
Pootie Tang (2001, PG-13) |
|
| 44 |
Boomerang (1992, R) |
|
| 45 |
Scary Movie 2 (2001, R) |
|
| 46 |
Leprechaun in the Hood (2000, R) |
|
| 47 |
Freedom Writers (2007, PG-13) |
|
| 48 |
Without A Paddle (2004, PG-13) |
|
| 49 |
Thirteen (2003, R) |
|
| 50 |
Napoleon Dynamite (2004, PG) |
|
| 51 |
Bringing Down The House (2003, PG-13) |
|
| 52 |
Crusoe (1988, PG-13) |
|
| 53 |
You Got Served (2004, PG-13) |
|
| 54 |
The Exorcist (1973, R) |





















































