Share this List

Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies

  fb513774060's Rating My Rating
1
Fight Club (1999,  R)
Click to Rate
2
Little Miss Sunshine (2006,  R)
Click to Rate
3
The Saddest Music in the World (2004,  R)
Click to Rate
4
Everything is Illuminated (2005,  PG-13)
Click to Rate
5
A Clockwork Orange (1971,  R)
Click to Rate
6
House On Haunted Hill (1959,  Unrated)
Click to Rate
7
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
Click to Rate
8
Little Shop of Horrors (1986,  PG-13)
Click to Rate
9
Cry Baby (1990,  PG-13)
Click to Rate
10
Pecker (1998,  R)
Click to Rate
11
A Dirty Shame (2004,  NC-17)
Click to Rate
12
The Gods Must Be Crazy (1981,  PG)
Click to Rate
13
The Singing Detective (2003,  R)
The Singing Detective 5.0 Stars
Robert D J RULES!!!
kickass movie, even Gibson was tolerable.
Click to Rate
14
Perfume: The Story of a Murderer (2006,  R)
Click to Rate
15
Gutterballs (2008,  Unrated)
Click to Rate
16
Death Proof (Grindhouse Presents) (2007,  R)
Click to Rate
17
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) (2007,  R)
Click to Rate
18
Catacombs (2006,  R)
Click to Rate
19
Saw (2004,  R)
Click to Rate
20
Iron Man (2008,  PG-13)
Click to Rate
21
You Don't Mess with the Zohan (2008,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)

Post a comment

Recent Comments