Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb516028766's Rating My Rating
1
Rocky III (1982,  PG)
2
The Lion King (1994,  G)
3
The Longest Yard (2005,  PG-13)
4
Collateral (2004,  R)
5
Collateral Damage (2002,  R)
6
Who Am I? (,  PG-13)
7
Operation Condor (Fei ying gai wak) (Armour of God II) (1991,  PG-13)
8
Ging chaat goo si (Police Story) (Jackie Chan's Police Force) (1985,  R)
9
Operation Condor 2 (Long xiong hu di) (Armour of God) (1999,  R)
10
'A' gai waak juk jaap (Project A, Part II) (Jackie Chan's Project A2) (1991,  PG-13)
11
Police Story II (1988,  PG-13)
12
Crime Story (Zhong an zu) (1993,  R)
13
Jackie Chan's Who Am I? (Wo shi shei) (1998,  PG-13)
14
The Life of Jackie Robinson (2003,  Unrated)
15
Jackie Chan's First Strike (Ging chaat goo si 4: Ji gaan daan yam mo) (1997,  PG-13)
16
Long xiao ye (Dragon Lord) (Dragon Strike) (Young Master in Love) (1982,  PG-13)
17
Game of Death (1978,  R)
18
Return of the Dragon (The Way of the Dragon) (1972,  R)
19
Double Jeopardy (1999,  R)
20
Death by Misadventure (1993,  Unrated)
21
Si wang ta (Game of Death II) (1981,  R)
22
Dragon: The Bruce Lee Story (1993,  PG-13)
23
Terminator 3 - Rise of the Machines (2003,  R)
24
The Terminator (1984,  R)
25
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
26
Sea Monsters: A Prehistoric Adventure (2007,  Unrated)
27
Deep Sea 3D (2006,  G)
28
Wild Safari 3D: A South African Adventure (,  Unrated)
29
Adventures in Animation 3D (2004,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments