My Favorite Movies


  fb516832673's Rating My Rating
1
The Happening (2008,  R)
2
Gun chung (Eye in the Sky) (Surveillance) (2007,  Unrated)
3
Looking for Eric (2009,  Unrated)
4
Noriko no shokutaku (Noriko's Dinner Table) (2005,  Unrated)
5
Lions for Lambs (2007,  R)
6
District 9 (2009,  R)
7
Inglourious Basterds (2009,  R)
8
Bienvenue Chez les Ch'tis (Welcome to the Land of Shtis) (Welcome to the Sticks) (2008,  Unrated)
9
Er shi si cheng ji (24 City) (2008,  Unrated)
10
Orz Boyz (Jiong nan hai) (2008,  Unrated)
11
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
12
Crazy N' the City (Sun gaing hup nui) (2005,  Unrated)
13
The Hunting Party (2007,  R)
14
I Just Didn't Do It (Soredemo boku wa yattenai) (2006,  Unrated)
15
Bu neng shuo de. mi mi (Secret) (2007,  Unrated)
16
Big Fish (2003,  PG-13)
17
Saw (2004,  R)
18
Doubt (2008,  PG-13)
19
Rendition (2007,  R)
20
Cape No. 7 (Hai Jiao Qi Hao) (2008,  Unrated)
21
Fong juk (Exiled) (2006,  R)
22
Love My Life (2003,  Unrated)
23
Juno (2007,  PG-13)
24
Wong gok hak yau (One Night in Mongkok) (2004,  Unrated)
25
$9.99 (2008,  R)
26
Island Etude (Lian xi qu) (2006,  Unrated)
27
Mou gaan dou (Infernal Affairs) (2002,  R)
28
Kenny (2008,  PG-13)
29
Dog Days Dream (Hayabusa) (2005,  Unrated)
30
Zui yao yuan de ju li (The Most Distant Course) (2007,  Unrated)
31
Do Over (Yi nian zhi chu) (,  Unrated)
32
Parking (2008,  Unrated)
33
Battle Royale (Batoru Rowaiaru) (2001,  Unrated)
34
Okuribito (Departures) (2009,  PG-13)
35
School of Rock (2003,  PG-13)
36
Moon to (Protégé) (2007,  R)
37
Gung ju fuk sau gei (Beyond our Ken) (2004,  Unrated)
38
Infernal Affairs II (2003,  PG-13)
39
Minority Report (2002,  PG-13)
40
Niji no megami (Rainbow Song) (2006,  Unrated)
41
Infernal Affairs III (Mou gaan dou III: Jung gik mou gaan) (2003,  PG-13)
42
I, Robot (2004,  PG-13)
43
The Age of Stupid (2009,  Unrated)
44
Ru guo · Ai (Perhaps Love) (2005,  Unrated)
45
The Eye (Gin gwai) (2002,  R)
46
Unfaithful (2002,  R)
47
Dawn of the Dead (2004,  R)
48
Election (Hak se wui) (2005,  Unrated)
49
The Village (2004,  PG-13)
50
PTU (PTU - Police Tactical Unit) (2003,  R)
51
Religulous (2008,  R)
52
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
53
San suk si gin (The Shinjuku Incident) (2009,  Unrated)
54
Happy-Go-Lucky (2008,  R)
55
Lo kong ching chuen (Mr. Cinema) (2007,  Unrated)
56
The Last Samurai (2003,  R)
57
Death Note (Desu nôto) (2006,  Unrated)
58
WALL-E (2008,  G)
59
The Band's Visit (Bikur Ha-Tizmoret) (2008,  PG-13)
60
Cheut ai kup gei (Exodus) (2007,  Unrated)
61
Ye. leung heun (The Pye-Dog) (2007,  Unrated)
62
Yau doh lung fu bong (Throw Down) (2004,  Unrated)
63
Hancock (2008,  PG-13)
64
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
65
2046 (2005,  R)
66
Laughing gor chi bin chit (Turning Point) (2009,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments