My Favorite Movies
| fb517536499's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Better Off Dead (1985, PG) |
|
| 2 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 3 |
Moulin Rouge! (2001, PG-13) |
|
| 4 |
Halloween (1978, R) |
|
| 5 |
Halloween II (1981, R) |
|
| 6 |
Friday the 13th (1980, R) |
|
| 7 |
The Others (2001, PG-13) |
|
| 8 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 9 |
Grease (1978, PG) |
|
| 10 |
Finding Nemo (2003, G) |
|
| 11 |
The Little Mermaid (1989, G) |
|
| 12 |
Beauty and the Beast (1991, G) |
|
| 13 |
Mr. Jealousy (1998, R) |
|
| 14 |
Lovelife (1997, R) |
|
| 15 |
Bodies, Rest & Motion (1993, R) |
|
| 16 |
Just Like Heaven (2005, PG-13) |
|
| 17 |
All the Real Girls (2003, R) |
|
| 18 |
El Orfanato (The Orphanage) (2007, R) |
|
| 19 |
Identity (2003, R) |


















