My Favorite Movies


  fb517805879's Rating My Rating
1
The Longshots (2008,  PG)
2
Garden State (2004,  R)
3
The Last Kiss (2006,  R)
4
My Date with Drew (2004,  PG)
5
Brown Sugar (2002,  PG-13)
6
Crooklyn (1994,  PG-13)
7
Do the Right Thing (1989,  R)
8
Bamboozled (2000,  R)
9
The Departed (2006,  R)
10
She Hate Me (2004,  R)
11
Clueless (1995,  PG-13)
12
Legally Blonde (2001,  PG-13)
13
Dazed and Confused (1993,  R)
14
Empire Records (1995,  PG-13)
15
Buffy the Vampire Slayer (1992,  PG-13)
16
Tom Jones (1963,  Unrated)
17
Mo' Better Blues (1990,  R)
18
Mo' Money (1992,  R)
19
Livin' Large (1991,  R)
20
Trainspotting (1996,  R)
21
Hackers (1995,  PG-13)
22
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
23
Girl 6 (1996,  R)
24
Diary of a Mad Black Woman (2005,  PG-13)
25
Kung Fu Panda (2008,  PG)
26
Office Space (1999,  R)
27
Firestarter (1984,  R)
28
Johnny Dangerously (1984,  PG-13)
29
La Mujer de Mi Hermano (2006,  R)
30
Bringing Up Baby (1938,  Unrated)
31
The Battle of Shaker Heights (2003,  PG-13)
32
Open Season (2006,  PG)
33
Alpha Dog (2007,  R)
34
Matilda (1996,  PG)
35
Disturbia (2007,  PG-13)
36
Evan Almighty (2007,  PG)
37
The Guru (2002,  R)
38
Bend It Like Beckham (2003,  PG-13)
39
Welcome Home Roscoe Jenkins (2008,  PG-13)
40
The Basketball Diaries (1995,  R)
41
Enchanted (2007,  PG)
42
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments