My Favorite Movies
| fb518377684's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
|
| 2 |
300 (2007, R) |
|
|
| 3 |
Frida (2002, R) |
|
|
| 4 |
Volver (2006, R) |
|
|
| 5 |
City of God (2003, R) |
|
|
| 6 |
Carandiru (2004, R) |
|
|
| 7 |
Bad Education (La Mala educación) (2004, NC-17) |
|
|
| 8 |
Amores Perros (2000, R) |
|
|
| 9 |
Wicker Park (2004, PG-13) |
|
|
| 10 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
|
| 11 |
Perdita Durango (, R) |
|
|
| 12 |
Dance with the Devil (Perdita Durango) (1997, Unrated) |
|
|
| 13 |
Natural Born Killers (1994, R) |
|
|
| 14 |
Y Tu Mama Tambien (2001, R) |
|
|
| 15 |
The Railroad All-Stars (Estrellas de La Linea) (, Unrated) |
|
|
| 16 |
The Color Purple (1985, PG-13) |
|
|
| 17 |
The Devil's Rejects (2005, R) |
|


