My Favorite Movies


  fb519101918's Rating My Rating
1
Into the Wild (2007,  R)
2
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
3
Blood Diamond (2006,  R)
4
Casino Royale (2006,  PG-13)
5
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
6
Die Hard (1988,  R)
7
Disturbia (2007,  PG-13)
8
Fight Club (1999,  R)
9
Gone With the Wind (1939,  G)
10
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
11
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
12
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
14
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
15
Home Alone (1990,  PG)
16
I Am Legend (2007,  PG-13)
17
Ice Age (2002,  PG)
18
Ice Age 2: The Meltdown (2006,  PG)
19
Interview with the Vampire (1994,  R)
20
Kingdom of Heaven (2005,  R)
21
Little Miss Sunshine (2006,  R)
22
Lucky Number Slevin (2006,  R)
23
Madagascar (2005,  PG)
24
Men in Black II (2002,  PG-13)
25
Men in Black (1997,  PG-13)
26
Monster-in-Law (2005,  PG-13)
27
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
28
Night at the Museum (2006,  PG)
29
Ocean's 11 (Ocean's Eleven) (1960,  PG-13)
30
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
31
Ocean's Twelve (2004,  PG-13)
32
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
33
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
34
Scary Movie (2000,  R)
35
School of Rock (2003,  PG-13)
36
Schindler's List (1993,  R)
37
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
38
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
39
Scary Movie 2 (2001,  R)
40
Shark Tale (2004,  PG)
41
Seven (Se7en) (1995,  R)
42
Shooter (2007,  R)
43
She's the Man (2006,  PG-13)
44
Shaun of the Dead (2004,  R)
45
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
46
Shrek 2 (2004,  PG)
47
Shrek (2001,  PG)
48
Spider-Man (2002,  PG-13)
49
Speed (1994,  R)
50
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
51
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
52
Stranger Than Fiction (2006,  PG-13)
53
Superbad (2007,  R)
54
Step Up (2006,  PG-13)
55
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
56
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
57
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
58
The Da Vinci Code (2006,  PG-13)
59
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
60
The Departed (2006,  R)
61
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
62
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
63
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
64
The Grudge (2004,  PG-13)
65
The Hills Have Eyes (2006,  R)
66
The Holiday (2006,  PG-13)
67
The Hot Chick (2002,  PG-13)
68
The Lake House (2006,  PG)
69
The Lord of the Rings (1978,  PG)
70
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
71
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
72
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
73
The Mask (1994,  PG-13)
74
The Matrix (1999,  R)
75
The Matrix Reloaded (2003,  R)
76
The Matrix Revolutions (2003,  R)
77
The Princess Diaries (2001,  G)
78
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2004,  G)
79
The Ring (2002,  PG-13)
80
The Rock (1996,  R)
81
The Simpsons Movie (2007,  PG-13)
82
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
83
The Village (2004,  PG-13)
84
There's Something About Mary (1998,  R)
85
Titanic (1997,  PG-13)
86
Top Gun (1986,  PG)
87
Transformers (2007,  PG-13)
88
Troy (2004,  R)
89
We Were Soldiers (2002,  R)
90
Romeo + Juliet (1996,  PG-13)
91
X-Men (2000,  PG-13)
92
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
93
X2 (2003,  PG-13)
94
XXX (2002,  PG-13)
95
Diary of a Hitman (1991,  Unrated)
96
Hitman (2007,  R)
97
Zeyda and the Hitman (Running with the Hitman) (2004,  Unrated)
98
The Hitman (1991,  R)
99
WWE Backlash (2008) (,  Unrated)
100
WWE: Armageddon 2007 (,  Unrated)
101
WWE No Mercy (2007) (,  Unrated)
102
WWE Backlash (2007) (,  Unrated)
103
WWE: Brian Pillman: The Loose Cannon (,  Unrated)
104
WWE No Way Out (2007) (,  Unrated)
105
WWE Armageddon (2006) (,  Unrated)
106
WWE Unforgiven (2003) (,  Unrated)
107
WWE: Judgment Day 2003 (,  Unrated)
108
WWE: From the Vault: Shawn Michaels (,  Unrated)
109
WWE Backlash (2004) (,  Unrated)
110
WWE Great American Bash (2004) (,  Unrated)
111
WWE Unforgiven (2004) (,  Unrated)
112
WWE No Mercy (2004) (,  Unrated)
113
Rob Van Dam: One of a Kind (2005,  Unrated)
114
WWE Backlash (2005) (,  Unrated)
115
WWE Unforgiven (2005) (,  Unrated)
116
WWE Unforgiven (2006) (,  Unrated)
117
WWE Backlash (2006) (,  Unrated)
118
WWE No Mercy (2005) (,  Unrated)
119
The Monday Night War: WWE Raw vs. WCW Nitro (2004,  Unrated)
120
WWE WrestleMania XXIV (WrestleMania 24) (,  Unrated)
121
WWE: Trish Stratus - 100% Stratusfaction (2003,  Unrated)
122
WWE No Way Out (2003) (,  Unrated)
123
WWE Bad Blood (2003) (,  Unrated)
124
WWE Vengeance (2003) (,  Unrated)
125
WWE No Mercy (2003) (,  Unrated)
126
WWE No Way Out (2004) (,  Unrated)
127
WWE Bad Blood (2004) (,  Unrated)
128
WWE Taboo Tuesday (2004) (,  Unrated)
129
WWE: The Rise & Fall of ECW (,  Unrated)
130
WWE Armageddon (2004) (,  Unrated)
131
WWE Vengeance (2007) (,  Unrated)
132
WWE Taboo Tuesday (2005) (,  Unrated)
133
Behind Enemy Lines (2001,  PG-13)
134
Black Hawk Down (2001,  R)
135
The Eye (2008,  PG-13)
136
Red Eye (2005,  PG-13)
137
The Marine (2006,  PG-13)
138
Goal (2007,  Unrated)
139
The Goal (2005,  Unrated)
140
Jumper (2008,  PG-13)
141
21 (2008,  PG-13)
142
Hancock (2008,  PG-13)
143
Kung Fu Panda (2008,  PG)
144
The Darjeeling Limited (2007,  R)
145
Sleuth (2007,  R)
146
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments