My Favorite Movies


  fb519899088's Rating My Rating
1
Seven (Se7en) (1995,  R)
2
Disturbia (2007,  PG-13)
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
4
Red Eye (2005,  PG-13)
5
Serenity (2005,  PG-13)
6
Ocean's Thirteen (2007,  PG-13)
7
The Mummy (1999,  PG-13)
8
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
9
The Da Vinci Code (2006,  PG-13)
10
The Nightmare Before Christmas (2008,  PG)
11
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
12
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
13
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
14
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
15
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981,  PG)
16
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984,  PG)
17
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
18
Legally Blonde (2001,  PG-13)
19
Sweet Home Alabama (2002,  PG-13)
20
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
21
The Wedding Planner (2001,  PG-13)
22
Casablanca (1943,  PG)
23
Mean Girls (2004,  PG-13)
24
Notting Hill (1999,  PG-13)
25
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
26
Ocean's Twelve (2004,  PG-13)
27
Remember the Titans (2000,  PG)
28
The Silence of the Lambs (1991,  R)
29
Gone Baby Gone (2007,  R)
30
Mystic River (2003,  R)
31
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
32
National Treasure (2004,  PG)
33
Kiss The Girls (1997,  R)
34
The Simpsons Movie (2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments