My Favorite Movies
| fb520622032's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Color Purple (1985, PG-13) |
|
| 2 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 3 |
The Departed (2006, R) |
|
| 4 |
The Matrix (1999, R) |
|
| 5 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
| 6 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 7 |
Superbad (2007, R) |
|
| 8 |
Role Models (2008, R) |
|
| 9 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 10 |
Hancock (2008, PG-13) |
|
| 11 |
Twilight (2008, PG-13) |
|
| 12 |
Twilight Zone: The Movie (1983, PG) |
|
| 13 |
The Boondock Saints (1999, R) |
|
| 14 |
300 (2007, R) |
|
| 15 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
| 16 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 17 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 18 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 19 |
Gladiator (2000, R) |
|
| 20 |
Grease (1978, PG) |
|
| 21 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 22 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
| 23 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 24 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
| 25 |
V for Vendetta (2006, R) |
|
| 26 |
Big Man on Campus (1989, PG-13) |


























