My Favorite Movies
| fb522415718's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
L'Ivresse du pouvoir (Comedy of Power) (2006, Unrated) |
|
|
| 2 |
Lolita (1962, Unrated) |
|
|
| 3 |
Les Enfants terribles (The Strange Ones) (1950, Unrated) |
|
|
| 4 |
The Barber (2002, R) |
|
|
| 5 |
Le Dernier Métro (The Last Metro) (1980, PG) |
|
|
| 6 |
Morte a Venezia (Death in Venice) (1971, PG) |
|
|
| 7 |
Hollywood Ending (2002, PG-13) |
|
|
| 8 |
The Man Who Loved Women (L'Homme qui aimait les femmes) (1977, R) |
|
|
| 9 |
La Mariée était en Noir (The Bride Wore Black) (1968, Unrated) |
|
|
| 10 |
Amadeus (1984, R) |
|


