My Favorite Movies


  fb523996328's Rating My Rating
1
The Innocents (1961,  Unrated)
2
Ningen no jôken (Human Condition II - The Road to Eternity) (1961,  Unrated)
3
Ningen no jôken (Human Condition III - A Soldier's Prayer) (1970,  Unrated)
4
Ningen no jôken (Human Condition I: No Greater Love) (,  Unrated)
5
Kaidan (Kwaidan) (Ghost Stories) (1964,  Unrated)
6
Harakiri (1964,  Unrated)
7
Pulse (Kairo) (2005,  Unrated)
8
Gincho wataridori (Wandering Ginza Butterfly) (Wandering Silver Butterfly) (1971,  Unrated)
9
Joshuu sasori: Dai-41 zakkyo-bô (Female Convict Scorpion Jailhouse 41) (2000,  Unrated)
10
Joshuu sasori: Kemono-beya (Female Prisoner Scorpion: Beast Stable) (1973,  Unrated)
11
Kaidan nobori ryu (The Blind Woman's Curse) (1971,  Unrated)
12
Female Yakuza Tale (1973,  Unrated)
13
Tokugawa Irezumi-shi: Seme Jigoku (Inferno of Torture) (Hell's Tattooers) (1969,  Unrated)
14
Infection (2007,  Unrated)
15
Horror of Dracula (1958,  Unrated)
16
Dracula - Prince of Darkness (1966,  Unrated)
17
The Beast Must Die (Black Werewolf) (1974,  PG)
18
The Gorgon (1965,  Unrated)
19
The Brides of Dracula (1960,  Unrated)
20
The Curse of Frankenstein (1957,  Unrated)
21
The Vampire Lovers (1970,  R)
22
Black Sabbath (I Tre volti della paura) (The Three Faces of Fear) (The Three Faces of Terror) (1963,  Unrated)
23
La Maschera del demonio (Black Sunday) (House of Fright) (Mask of the Demon) (1960,  R)
24
Sei donne per l'assassino (Blood and Black Lace) (Six Women for the Murderer) (1960,  Unrated)
25
La frusta e il corpo (The Whip and The Body) (1963,  Unrated)
26
Lisa And The Devil (Lisa e il diavolo) (The Devil in the House of Exorcism) (1973,  R)
27
La Ragazza che sapeva troppo (The Girl Who Knew Too Much) (The Evil Eye) (1963,  Unrated)
28
Hercules in the Haunted World (1961,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments