My Favorite Movies
| fb524000929's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Sleepless in Seattle (1993, PG) |
|
| 2 |
The Holiday (2006, PG-13) |
|
| 3 |
You've Got Mail (1998, PG) |
|
| 4 |
An Affair to Remember (1957, Unrated) |
|
| 5 |
Braveheart (1995, R) |
|
| 6 |
Breakfast at Tiffany's (1961, Unrated) |
|
| 7 |
I Am Sam (2002, PG-13) |
|
| 8 |
It's a Wonderful Life (1946, Unrated) |
|
| 9 |
The Princess Bride (1987, PG) |
|
| 10 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 11 |
The Bridges of Madison County (1995, PG-13) |
|
| 12 |
Schindler's List (1993, R) |
|
| 13 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) (1998, PG-13) |
|
| 14 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
| 15 |
The Sound of Music (1965, G) |
|
| 16 |
The Usual Suspects (1995, R) |
|
| 17 |
Tombstone (1993, R) |
|
| 18 |
Funny Face (1957, Unrated) |
|
| 19 |
The Lake House (2006, PG) |
|
| 20 |
My Big Fat Greek Wedding (2002, PG) |
|
| 21 |
Just Like Heaven (2005, PG-13) |
|
| 22 |
The 'Burbs (1989, PG) |
|
| 23 |
Grease (1978, PG) |
|
| 24 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
| 25 |
Robin Hood: Prince of Thieves (1991, PG-13) |

























