My Favorite Movies
| fb527515809's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
National Lampoon's Animal House (1978, R) |
|
| 2 |
The Party (1968, PG) |
|
| 3 |
Rat Race (2001, PG-13) |
|
| 4 |
Leona Helmsley: The Queen of Mean (1990, Unrated) |
|
| 5 |
Boys Don't Cry (1999, R) |
|
| 6 |
The Count of Monte Cristo (2002, PG-13) |
|
| 7 |
La folie des grandeurs (Delirios de grandeza) (Delusions of Grandeur) (1971, PG) |
|
| 8 |
Les Aventures de Rabbi Jacob (The Adventures of Rabbi Jacob) (The Mad Adventures of 'Rabbi' Jacob) (1973, G) |
|
| 9 |
Event Horizon (1997, R) |
|
| 10 |
Stephen King's Thinner (, R) |
|
| 11 |
Basic Instinct (1992, R) |
|
| 12 |
Poison Ivy (1992, R) |
|
| 13 |
Fear and Loathing in Las Vegas (1998, R) |
|
| 14 |
Evil Dead 2 (1987, R) |
|
| 15 |
Bride of Chucky (1998, R) |
|
| 16 |
Child's Play (1988, R) |
|
| 17 |
Child's Play 2 (1990, R) |
|
| 18 |
Child's Play 3 (1991, R) |
|
| 19 |
There's Something About Mary (1998, R) |
|
| 20 |
A Woman Scorned: The Betty Broderick Story (1992, Unrated) |
|
| 21 |
The Doors (1991, R) |





















