Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb530239582's Rating My Rating
1
The Notebook (2004,  PG-13)
2
The Blue Lagoon (1980,  R)
3
The Guardian (2006,  PG-13)
4
Twilight (2008,  PG-13)
5
The Twilight Saga: New Moon (2009,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
7
Gladiator (2000,  R)
8
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
9
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
10
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
11
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
12
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
13
Transformers (2007,  PG-13)
14
Wedding Crashers (2005,  R)
15
Mean Girls (2004,  PG-13)
16
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (2005,  PG)
17
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian (2008,  PG)
18
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader (2010,  Unrated)
19
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004,  PG)
20
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
21
The Last Mimzy (2007,  PG)
22
The Holiday (2006,  PG-13)
23
Bride Wars (2009,  PG)
24
Heart of Gold (Dil Ka Rishta) (2003,  Unrated)
25
Awarapan (2006,  Unrated)
26
Flyboys (2006,  PG-13)
27
Annapolis (2006,  PG-13)
28
Pride and Prejudice (2005,  PG)
29
The Ghosts of Girlfriends Past (2009,  PG-13)
30
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
31
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)
32
Nanny McPhee (2006,  PG)
33
The Parent Trap (1998,  PG)
34
Matilda (1996,  PG)
35
The Prestige (2006,  PG-13)
36
Aquamarine (2006,  PG)
37
Brideshead Revisited (2008,  PG-13)
38
Love Actually (2003,  R)
39
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
40
Batman Begins (2005,  PG-13)
41
The Dark Knight (2008,  PG-13)
42
Elizabeth: The Golden Age (2007,  PG-13)
43
The Other Boleyn Girl (2008,  PG-13)
44
Casino Royale (2006,  PG-13)
45
Quantum of Solace (2008,  PG-13)
46
The Proposal (2009,  PG-13)
47
Singh Is Kinng (S.I.K.) (2008,  Unrated)
48
Life Partner (2009,  Unrated)
49
No Reservations (2007,  PG)
50
Kabhi Khushi Kabhie Gham (2001,  PG)
51
Kuch Kuch Hota Hai (1998,  Unrated)
52
Kuch Khatti Kuch Meethi (2001,  Unrated)
53
Kuch Tum Kaho Kuch Hum Kahein (2002,  Unrated)
54
Na Tum Jaano Na Hum (2002,  Unrated)
55
Main Hoon Na (2004,  G)
56
Maine Pyaar Kyun Kiya (2005,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments