My Favorite Movies


  fb531599879's Rating My Rating
1
Three Colors: Red (Trois couleurs: Rouge) (1994,  R)
2
The Godfather (1972,  R)
3
Sin City (2005,  R)
4
Pulp Fiction (1994,  R)
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
6
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
7
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
8
Good Will Hunting (1997,  R)
9
The Talented Mr. Ripley (1999,  R)
10
21 Grams (2003,  R)
11
Damage (1993,  R)
12
Ed Wood (1994,  R)
13
Mujeres al Borde de un Ataque de Nervios (Women on the Verge of a Nervous Breakdown) (1988,  R)
14
Life Is Beautiful (La Vita è bella) (1998,  PG-13)
15
Samsara (2002,  R)
16
La Double Vie de Véronique (The Double Life of Veronique) (1991,  R)
17
Being John Malkovich (1999,  R)
18
Don Juan DeMarco (1994,  PG-13)
19
The Greatest Show on Earth (1952,  Unrated)
20
The Lonely Guy (1984,  R)
21
Fried Green Tomatoes (1991,  PG-13)
22
City of Angels (1998,  PG-13)
23
Follow Me! (The Public Eye) (1972,  G)
24
Another Woman (1988,  PG)
25
Twelve Monkeys (12 Monkeys) (1995,  R)
26
Meet Joe Black (1998,  PG-13)
27
Naked in New York (1994,  R)
28
Bodies, Rest & Motion (1993,  R)
29
Sleep with Me (1994,  R)
30
Happy Hour (2003,  Unrated)
31
The Elephant Man (1980,  PG)
32
How To Marry A Millionaire (1953,  Unrated)
33
Two for the Road (1967,  Unrated)
34
Haunted Summer (1988,  R)
Haunted Summer
o ator mais lindo !!! fora isso, penso que é um dos melhores filmes sobre frankstein
35
The Human Stain (2003,  R)
36
Lust, Caution (Se jie) (2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments