Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb533918402's Rating My Rating
1
Pulp Fiction (1994,  R)
2
Fight Club (1999,  R)
3
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) (1966,  R)
4
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
5
Braveheart (1995,  R)
6
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
7
Trainspotting (1996,  R)
8
Snatch (2001,  R)
9
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
10
The Usual Suspects (1995,  R)
11
300 (2007,  R)
12
Once Upon a Time in America (1984,  R)
13
Dobermann (1997,  R)
14
L'Auberge Espagnole (Pot Luck)(Euro Pudding)(The Spanish Apartment) (2003,  R)
15
Shawshank: The Redeeming Feature (2001,  Unrated)
16
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
17
Big Fish (2003,  PG-13)
18
Moulin Rouge! (2001,  PG-13)
19
Million Dollar Baby (2004,  PG-13)
20
Face/Off (1997,  R)
21
GoodFellas (1990,  R)
22
Kiss Kiss, Bang Bang (2005,  R)
23
Natural Born Killers (1994,  NC-17)
24
Dogma (1999,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments