Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb534364017's Rating My Rating
1
Petey Wheatstraw - The Devil's Son-In-law (1977,  R)
Click to Rate
2
Master of the Flying Guillotine (1977,  R)
Click to Rate
3
Dolemite (1975,  R)
Click to Rate
4
Superfly (1972,  R)
Click to Rate
5
Freaks (1932,  Unrated)
Click to Rate
6
Dolemite 2: The Human Tornado (1976,  R)
Click to Rate
7
Supervixens (1975,  R)
Click to Rate
8
The Black Gestapo (1975,  R)
Click to Rate
9
Flesh Gordon (1974,  R)
Click to Rate
10
Caddyshack (1980,  R)
Click to Rate
11
Terror of Tiny Town (,  Unrated)
Click to Rate
12
Soul Vengeance (1975,  R)
Click to Rate
13
Shui hu zhuan (Outlaws of the Marsh)(Seven Blows of the Dragon)(Waterside Story) (1972,  R)
Click to Rate
14
For Your Height Only (For Y'ur Height Only) (1979,  R)
Click to Rate
15
Faster, Pussycat! Kill! Kill! (1965,  R)
Click to Rate
16
Five Deadly Venoms (1978,  R)
Click to Rate
17
Blacula (1972,  PG)
Click to Rate
18
Duck Soup (1933,  Unrated)
Click to Rate
19
Black Sister's Revenge (1976,  R)
Click to Rate
20
Truck Turner (1974,  R)
Click to Rate
21
The Godfather (1972,  R)
Click to Rate
22
The Godfather, Part II (1974,  R)
Click to Rate
23
GoodFellas (1990,  R)
Click to Rate
24
The Warriors (1979,  R)
Click to Rate
25
Mudhoney (1965,  Unrated)
Click to Rate
26
Leprechaun (1993,  R)
Click to Rate
27
Leprechaun 3 (1994,  R)
Click to Rate
28
Leprechaun in the Hood (1999,  R)
Click to Rate
29
Up! (1976,  NC-17)
Click to Rate
30
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006,  R)
Click to Rate
31
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
Click to Rate
32
The Unholy Three (1925) (1925,  Unrated)
Click to Rate
33
Little Caesar (1930,  G)
Click to Rate
34
They Live (1988,  R)
Click to Rate
35
Billy Jack (1971,  PG)
Click to Rate
36
Freddy Got Fingered (2001,  R)
Click to Rate
37
Jackass - The Movie (2002,  R)
Click to Rate
38
Jackass: Number Two (2006,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments