My Favorite Movies
| fb535929993's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Deceit (The American Standard, Apati) (2007, R) |
|
| 2 |
Big Fish (2003, PG-13) |
|
| 3 |
Beerfest (2006, R) |
|
| 4 |
Trainspotting (1996, R) |
|
| 5 |
Tim Burton's Corpse Bride (2005, PG) |
|
| 6 |
The Sisterhood of the Traveling Pants (2005, PG) |
|
| 7 |
The Lake House (2006, PG) |
|
| 8 |
The Italian Job (2003, PG-13) |
|
| 9 |
The Illusionist (2006, PG-13) |
|
| 10 |
The Da Vinci Code (2006, PG-13) |
|
| 11 |
Sex and Breakfast (2007, R) |
|
| 12 |
Requiem for a Dream (2000, R) |
|
| 13 |
Alpha Dog (2007, R) |
|
| 14 |
Garden State (2004, R) |
|
| 15 |
Match Point (2005, R) |
|
| 16 |
A Clockwork Orange (1971, R) |
|
| 17 |
Lost In Translation (2003, R) |
|
| 18 |
Almost Famous (2000, R) |
|
| 19 |
Cruel Intentions (1999, R) |
|
| 20 |
Crazy (1999, Unrated) |
|
| 21 |
You I Love (2004, Unrated) |





















