My Favorite Movies
| fb538080316's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Kill Bill, Volume 2 (2004, R) |
|
| 2 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 3 |
Grindhouse (Grind House) (2007, R) |
|
| 4 |
Reservoir Dogs (1992, R) |
|
| 5 |
Halloween (1978, R) |
|
| 6 |
Final Destination (2000, R) |
|
| 7 |
Final Destination 2 (2003, R) |
|
| 8 |
Final Destination 3 (2006, R) |
|
| 9 |
Friday the 13th (1980, R) |
|
| 10 |
Friday the 13th Part 2 (1981, R) |
|
| 11 |
Friday the 13th Part 3 (1982, R) |
|
| 12 |
Friday the 13th - The Final Chapter (1984, R) |
|
| 13 |
Friday the 13th, Part V - A New Beginning (1985, R) |
|
| 14 |
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives (1986, R) |
|
| 15 |
Friday the 13th Part VII - The New Blood (1988, R) |
|
| 16 |
Friday the 13th Part VIII - Jason Takes Manhattan (1989, R) |
|
| 17 |
Jason X (2002, R) |
|
| 18 |
Freddy vs. Jason (2003, R) |
|
| 19 |
Friday the 13th (2009, R) |
|
| 20 |
Changeling (2008, R) |
|
| 21 |
The Skeleton Key (2005, PG-13) |
|
| 22 |
The Ruins (2008, R) |
|
| 23 |
Sleepaway Camp (1983, R) |
|
| 24 |
Black Christmas (1974, R) |
|
| 25 |
The Descent (2006, R) |
|
| 26 |
Kill Bill: Volume 1 (2003, R) |


























