My Favorite Movies


  fb538146166's Rating My Rating
1
Swingers (1996,  R)
2
When Harry Met Sally (1989,  R)
3
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
4
Better Off Dead (1985,  PG)
5
Monty Python and the Holy Grail (1975,  PG)
6
El Laberinto del Fauno (Pan's Labyrinth) (2006,  R)
7
Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1999,  R)
8
The Hit List (2005,  R)
9
Mallrats (1995,  R)
10
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001,  R)
11
Clerks (1994,  R)
12
Office Space (1999,  R)
13
Snatch (2001,  R)
14
Broken English (2007,  PG-13)
15
Sixteen Candles (1984,  PG)
16
200 Cigarettes (1999,  R)
17
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
18
Shakespeare in Love (1998,  R)
19
Good Night, And Good Luck (2005,  PG)
20
Outsourced (2006,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments