My Favorite Movies


  fb538493974's Rating My Rating
1
Breaking and Entering (2007,  R)
2
The Bone Collector (1999,  R)
3
The Gift (2000,  R)
4
London to Brighton (2008,  R)
5
Gladiator (2000,  R)
6
Liar Liar (1997,  PG-13)
7
Scream (1996,  R)
8
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
9
The Shining (1980,  R)
10
The Silence of the Lambs (1991,  R)
11
Them (Ils) (2007,  R)
12
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
13
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
14
Bad Boys (1995,  R)
15
Catch Me If You Can (2002,  PG-13)
16
Chocolat (2000,  PG-13)
17
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
18
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
19
From Heaven to Hell (2002,  Unrated)
20
Mrs. Doubtfire (1993,  PG-13)
21
Signs (2002,  PG-13)
22
Gothika (2003,  R)
23
Crash (2004,  R)
24
Fracture (2007,  R)
25
Ne le Dis à Personne (Tell No One) (2006,  Unrated)
26
American Pie (1999,  R)
27
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006,  R)
28
Cast Away (2000,  PG-13)
29
Con Air (1997,  R)
30
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982,  PG)
31
Face/Off (1997,  R)
32
Moulin Rouge! (2001,  PG-13)
33
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
34
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
35
The Butterfly Effect (2004,  R)
36
The Da Vinci Code (2006,  PG-13)
37
The Departed (2006,  R)
38
The Sixth Sense (1999,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments