My Favorite Movies


  fb539002903's Rating My Rating
1
Seven Pounds (2008,  PG-13)
2
The Curious Case of Benjamin Button (2008,  PG-13)
3
Tashan (2008,  Unrated)
4
Twilight (2008,  PG-13)
5
Slumdog Millionaire (2008,  R)
Slumdog Millionaire
GOING TO SEE
6
Yes Man (2008,  PG-13)
7
New Police Story (San ging chaat goo si) (2006,  R)
8
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
9
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
10
Hitch (2005,  PG-13)
11
I, Robot (2004,  PG-13)
12
High School Musical 3: Senior Year (2008,  G)
13
The Legend of the Flying Swordsman (2000,  Unrated)
14
Daai sau cha ji neui, (Lady Cop & Papa Crook ) (2009,  PG)
15
Mou gaan dou (Infernal Affairs) (2002,  R)
16
Wo yao zuo model (Super Model) (2004,  Unrated)
17
Summer Holidays (2000,  Unrated)
18
Ga goh yau chin yan (Marry a Rich Man) (2002,  Unrated)
19
Needing You (Goo naam gwa neui) (2000,  Unrated)
20
Love on a Diet (Sau san naam neui) (2001,  Unrated)
21
Sum seung si sing (It's a Wonderful Life) (2007,  Unrated)
22
Himalaya Singh (2005,  Unrated)
23
Dragon Loaded 2003 (Lung gam wai 2003) (2003,  Unrated)
24
Por see yee (Trivial Matters) (2007,  Unrated)
25
Chung on chi ma gun (Ambush) (Heat Team) (Hit Team 2) (2004,  Unrated)
26
Dei yuk dai sup gau tsang (Naraka 19) (2007,  Unrated)
27
Fu Zi (After This Our Exile) (2006,  Unrated)
28
Project A (2009,  Unrated)
29
Pa-la Pa-la ying ji fa (Para Para Sakura) (2001,  Unrated)
30
Fung wan II (The Storm Warriors) (,  Unrated)
31
Mission: Impossible III (2006,  PG-13)
32
Mission Impossible 2 (2000,  PG-13)
33
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
34
Infernal Affairs III (Mou gaan dou III: Jung gik mou gaan) (2003,  PG-13)
35
A Fu (A Fighter's Blues) (2000,  Unrated)
36
Cat and Mouse (Liu sue oi seung mau) (2003,  Unrated)
37
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
38
Troy (2004,  R)
39
Spider-Man (2002,  PG-13)
40
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
41
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
42
The Twins Effect 2 (Chin gei bin 2: Fa dou daai jin) (2004,  Unrated)
43
The Twins Effect (Chin gei bin) (Vampire Effect) (2003,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments