My Favorite Movies
| fb540473310's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Bad Boys (1995, R) |
|
| 2 |
Bad Boys II (2003, R) |
|
| 3 |
2 Fast 2 Furious (2003, PG-13) |
|
| 4 |
Training Day (2001, R) |
|
| 5 |
Waist Deep (2006, R) |
|
| 6 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006, PG-13) |
|
| 7 |
The Fast and the Furious (2001, PG-13) |
|
| 8 |
Fast and Furious (2009, PG-13) |
|
| 9 |
Boyz n the Hood (1991, R) |
|
| 10 |
Baby Boy (2001, R) |
|
| 11 |
Above the Rim (1994, R) |
|
| 12 |
Starsky & Hutch (2004, PG-13) |
|
| 13 |
Glory Road (2006, PG) |
|
| 14 |
Like Mike (2002, PG) |
|
| 15 |
Backstage (2000, R) |
|
| 16 |
Cradle 2 the Grave (2003, R) |
|
| 17 |
Never Die Alone (2004, R) |
|
| 18 |
The Cookout (2004, PG-13) |
|
| 19 |
Van Wilder: The Rise of Taj (Van Wilder 2) (2006, R) |
|
| 20 |
Dude Where's the Party (2003, Unrated) |
|
| 21 |
Gridiron Gang (2006, PG-13) |
|
| 22 |
American Gangster (2007, R) |
|
| 23 |
The Departed (2006, R) |
|
| 24 |
Alpha Dog (2007, R) |
|
| 25 |
White Chicks (2004, PG-13) |
|
| 26 |
Johnson Family Vacation (2004, PG-13) |
|
| 27 |
Four Brothers (2005, R) |
|
| 28 |
The Take (2007, Unrated) |
|
| 29 |
Street Kings (2008, R) |
|
| 30 |
Get Rich or Die Tryin' (2005, R) |
|
| 31 |
Righteous Kill (2008, R) |
|
| 32 |
Notorious (2009, R) |
|
| 33 |
Max Payne (2008, PG-13) |
|
| 34 |
Smokin' Aces (2007, R) |
|
| 35 |
Rebound (2005, PG) |
|
| 36 |
S.W.A.T. (2003, PG-13) |
|
| 37 |
Freedomland (2006, R) |
|
| 38 |
Hustle & Flow (2005, R) |
|
| 39 |
Crash (2004, R) |
|
| 40 |
Fighting (2009, PG-13) |
|
| 41 |
Brooklyn's Finest (2010, R) |
|
| 42 |
Streets of Blood (2009, R) |










































