Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb542393137's Rating My Rating
1
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004,  PG-13)
Click to Rate
2
300 (2007,  R)
Click to Rate
3
SLC Punk (1998,  R)
Click to Rate
4
Old School (2003,  R)
Click to Rate
5
Superbad (2007,  R)
Click to Rate
6
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
Austin Powers in Goldmember 5.0 Stars
yeeeaaaaah
Click to Rate
7
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006,  PG-13)
Click to Rate
8
Caddyshack (1980,  R)
Click to Rate
9
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
Click to Rate
10
Good Burger (1997,  PG)
Click to Rate
11
Billy Madison (1995,  PG-13)
Click to Rate
12
Die Hard (1988,  R)
Click to Rate
13
Pootie Tang (2001,  PG-13)
Click to Rate
14
Sin City (2005,  R)
Sin City 5.0 Stars
one of my favorite movies
Click to Rate
15
GoldenEye (1995,  PG-13)
Click to Rate
16
The Man with the Golden Gun (1974,  PG)
Click to Rate
17
Austin Powers - International Man of Mystery (1997,  PG-13)
Click to Rate
18
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
Click to Rate
19
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Kill Bill: Volume 1 5.0 Stars
so much gore and blood, really good movie
Click to Rate
20
We Are Marshall (2006,  PG)
Click to Rate
21
Danny Roane: 1st Time Director (,  Unrated)
Click to Rate
22
Remember the Titans (2000,  PG)
Click to Rate
23
Reno 911!: Miami (2007,  R)
Click to Rate
24
Zoolander (2001,  PG-13)
Click to Rate
25
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006,  R)
Click to Rate
26
Black Sheep (1996,  PG-13)
Click to Rate
27
Office Space (1999,  R)
Click to Rate
28
First Blood (Rambo: First Blood) (1982,  R)
Click to Rate
29
A Clockwork Orange (1971,  R)
Click to Rate
30
The Shining (1980,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments