My Favorite Movies


  fb542952328's Rating My Rating
1
The Color Purple (1985,  PG-13)
2
Halloween (1978,  R)
3
GoodFellas (1990,  R)
4
The Silence of the Lambs (1991,  R)
5
The Anniversary Party (2001,  R)
6
Beetle Juice (Beetlejuice) (1988,  PG)
7
Cry Baby (1990,  PG-13)
8
Dead Poets Society (1989,  PG)
9
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
10
The NeverEnding Story (1984,  PG)
11
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
12
Ferris Bueller's Day Off (1986,  PG)
13
Full Metal Jacket (1987,  R)
14
Girl, Interrupted (1999,  R)
15
Interview with the Vampire (1994,  R)
16
Jaws (1975,  PG)
17
Mean Girls (2004,  PG-13)
18
Pride and Prejudice (2005,  PG)
19
Requiem for a Dream (2000,  R)
20
Robin Hood - Men in Tights (1993,  PG-13)
21
Saw (2004,  R)
22
Schindler's List (1993,  R)
23
Seven (Se7en) (1995,  R)
24
Shaun of the Dead (2004,  R)
25
Steel Magnolias (1989,  PG)
26
Team America - World Police (2004,  R)
27
The Pianist (2002,  R)
28
The Rocky Horror Picture Show (1975,  R)
29
The Shining (1980,  R)
30
What's Eating Gilbert Grape (1993,  PG-13)
31
The Last Emperor (1987,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments