My Favorite Movies
| fb544186233's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
| 2 |
Back to the Future (1985, PG) |
|
| 3 |
The Bourne Ultimatum (2007, PG-13) |
|
| 4 |
Terminator 2: Judgment Day (1991, R) |
|
| 5 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980, PG) |
|
| 6 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981, PG) |
|
| 7 |
Jaws (1975, PG) |
|
| 8 |
Hot Fuzz (2007, R) |
|
| 9 |
Casino Royale (2006, PG-13) |
|
| 10 |
Cloverfield (2008, PG-13) |
|
| 11 |
Gran Torino (2009, R) |
|
| 12 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
| 13 |
The Godfather (1972, R) |













