Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb544250314's Rating My Rating
1
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
2
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
3
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
4
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
5
Fear and Loathing in Las Vegas (1998,  R)
6
Dogma (1999,  R)
7
Fight Club (1999,  R)
8
To End All Wars (2002,  R)
9
Garden State (2004,  R)
10
Gladiator (2000,  R)
11
The Breakfast Club (1985,  R)
12
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
13
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
14
Zoolander (2001,  PG-13)
15
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
16
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
17
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981,  PG)
18
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984,  PG)
19
Independence Day (1996,  PG-13)
20
Hotel Rwanda (2004,  PG-13)
21
Forrest Gump (1994,  PG-13)
22
Ferris Bueller's Day Off (1986,  PG)
23
Donnie Darko (2001,  R)
24
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
25
Cast Away (2000,  PG-13)
26
Batman Begins (2005,  PG-13)
27
Back to the Future (1985,  PG)
28
Apocalypse Now (1979,  R)
29
Aliens (1986,  R)
30
A Clockwork Orange (1971,  R)
31
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
32
300 (2007,  R)
33
Joe's Apartment (1996,  PG-13)
34
The Big Lebowski (1998,  R)
35
No Country for Old Men (2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments