You are not logged in.
Sign In or Register
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Rate Movies
Recommended Movies
Actors
Actor Home
Actor Photos
Actress Photos
Random Actor
News
Top Stories
Most Recent
My Saved Stories
My Submitted Stories
Profile
"
My Profile
My Ratings
My Lists
My Favorite Actors
My Favorite Photos
My Favorite Videos
Skins Gallery
My Friends
My Friends
My Conversations
My Friends' Reviews
Movie Night Planner
Invite
Meet People
People You May Know
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Find a User
Movie Compatibility Test
Fun Stuff
Watch Now
Never-Ending Quiz
|
Quizzes
|
Polls
|
Lists
|
Videos
|
Photos
|
Forums
|
Wiki
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
Movies I've Seen
by
chicana
Movies I can think of
by
*-Hassan-*
My Faves
by
betc
My Dvd Collection
by
larry
crissangel6's new List
by
xzibit
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Danny
fb544579711's Rating
My Rating
1
The Forbidden Kingdom
(2008, PG-13)
2
The First Avenger: Captain America (2011)
(, Unrated)
3
Hulk
(2003, PG-13)
4
The Incredible Hulk
(2008, PG-13)
5
Rocky Marciano
(1999, R)
6
Rocky
(, Unrated)
7
Rocky
(1976, PG)
8
Rocky Balboa
(1990, PG)
9
Rocky IV
(1985, PG)
10
Rocky V
(1990, PG-13)
11
Rocky III
(1982, PG)
12
Rocky II
(1979, PG)
13
First Blood (Rambo: First Blood)
(1982, R)
14
Rambo: First Blood Part II
(1985, R)
15
Rambo III
(1988, R)
16
Rambo (Rambo IV)
(2008, R)
17
Game of Death
(1978, R)
18
Return of the Dragon (The Way of the Dragon)
(1972, R)
19
Death by Misadventure
(1993, Unrated)
20
Si wang ta (Game of Death II)
(1981, R)
21
Bruce Lee - A Warrior's Journey
(2000, Unrated)
22
The Intercepting Fist
(2001, Unrated)
23
Bruce Lee and Kung Fu Mania
(2001, Unrated)
24
Fu ji (Fists of Bruce Lee)
(2004, R)
25
Tang shan da xiong (Fists of Fury) (The Big Boss)
(1973, R)
26
Showdown in Little Tokyo
(1991, R)
27
Rapid Fire
(1992, R)
28
Laser Mission (Soldier of Fortune)
(1997, R)
29
The Crow
(1994, R)
30
Who Am I?
(, PG-13)
31
Operation Condor (Fei ying gai wak) (Armour of God II)
(1991, PG-13)
32
Ging chaat goo si (Police Story) (Jackie Chan's Police Force)
(1985, R)
33
Operation Condor 2 (Long xiong hu di) (Armour of God)
(1987, R)
34
The Fearless Hyena Part 2
(1979, Unrated)
35
Long xiao ye (Dragon Lord) (Dragon Strike) (Young Master in Love)
(1982, PG-13)
36
Ji ji (Miracles - Mr. Canton and Lady Rose)(Black Dragon)
(1999, PG-13)
37
'A' gai waak juk jaap (Project A, Part II) (Jackie Chan's Project A2)
(1991, PG-13)
38
Police Story II
(1988, PG-13)
39
Jui kuen II (The Legend of Drunken Master) (Drunken Fist II)
(1994, R)
40
The Fearless Hyena
(1979, Unrated)
41
Young Master
(1980, PG-13)
42
The Accidental Spy
(2002, PG-13)
43
Bo bui gai wak (Rob-B-Hood) (Robin-B-Hood)
(2006, Unrated)
44
Daai lo oi mei lai (Enter the Phoenix)
(2004, Unrated)
45
Robin-b-hood Ultimate Edition (exclusive)
(, Unrated)
46
The Medallion
(2003, PG-13)
47
New Police Story (San ging chaat goo si)
(2004, Unrated)
48
Long de xin (Heart of the Dragon) (The First Mission)
(1985, R)
49
Project A
(, PG-13)
50
Ninja the Protector
(1986, Unrated)
51
San shi liu mi xing quan (The 36 Crazy Fists) (Blood Pact) (Master and the Boxer)
(1977, R)
52
Jackie Chan: The Kung Fu Years
(2004, Unrated)
53
Half a Loaf of Kung Fu
(1977, PG)
54
Shanghai Knights
(2003, PG-13)
55
Twin Dragons
(1999, PG-13)
56
Rumble in the Bronx (Hung faan