Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  fb544935214's Rating My Rating
1
21 (2008,  PG-13)
2
Phone Booth (2003,  R)
3
Blue Streak (1999,  PG-13)
4
Caboblanco (Cabo Blanco) (1980,  Unrated)
5
Rush Hour 3 (2007,  PG-13)
6
Rush Hour (1998,  PG-13)
7
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
8
American Pie (1999,  R)
9
American Pie 2 (2001,  R)
10
American Pie 5: The Naked Mile (2006,  R)
11
American Pie Presents: Beta House (2007,  R)
12
Gladiator (2000,  R)
13
Forrest Gump (1994,  PG-13)
14
Grease (1978,  PG)
15
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
16
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
17
Pretty Woman (1990,  R)
18
The Matrix (1999,  R)
19
Fight Club (1999,  R)
20
The Departed (2006,  R)
21
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
22
Star Wars Gangsta Rap (2000,  Unrated)
23
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
24
Braveheart (1995,  R)
25
Deuce Bigalow: European Gigolo (2005,  R)
26
Drop Dead Fred (1991,  PG-13)
27
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990,  R)
28
American Wedding (2003,  R)
29
Me, Myself & Irene (2000,  R)
30
Crocodile Dundee (1986,  PG-13)
31
Crocodile Dundee II (1988,  PG)
32
Hollywood Chinese: The Chinese in American Feature Films (2008,  Unrated)
33
Red Dragon (2002,  R)
34
Pulp Fiction (1994,  R)
35
Shrek (2001,  PG)
36
Severance (2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments