My Favorite Movies
| fb545510428's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Amelie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) (2001, R) |
|
| 2 |
Inglourious Basterds (2009, R) |
|
| 3 |
Gone With the Wind (1939, G) |
|
| 4 |
Atonement (2007, R) |
|
| 5 |
Avatar (2009, PG-13) |
|
| 6 |
Chicago (2002, PG-13) |
|
| 7 |
El Laberinto del Fauno (Pan's Labyrinth) (2006, R) |
|
| 8 |
A Streetcar Named Desire (1951, PG) |
|
| 9 |
La Vie en Rose (La Mome) (2007, PG-13) |
|
| 10 |
Juno (2007, PG-13) |
|
| 11 |
WALL-E (2008, G) |
|
| 12 |
Babel (2006, R) |












