My Favorite Movies


  fb546552048's Rating My Rating
1
In the Loop (2009,  Unrated)
2
Land of the Lost (2009,  PG-13)
3
300 (2007,  R)
4
Fight Club (1999,  R)
5
Braveheart (1995,  R)
6
Finding Nemo (2003,  G)
7
Gladiator (2000,  R)
8
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
9
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
11
Pulp Fiction (1994,  R)
12
Shrek (2001,  PG)
13
Sin City (2005,  R)
14
The Departed (2006,  R)
15
The Godfather (1972,  R)
16
The Matrix (1999,  R)
17
Transformers (2007,  PG-13)
18
V for Vendetta (2006,  R)
19
Family Guy - Blue Harvest (2008,  Unrated)
20
Why Did I Get Married? (2007,  PG-13)
21
Quarantine (2008,  R)
22
Jumper (2008,  PG-13)
23
Tropic Thunder (2008,  R)
24
Seven Pounds (2008,  PG-13)
25
RocknRolla (2008,  R)
26
The Invasion (2007,  PG-13)
27
National Treasure: Book of Secrets (2007,  PG)
28
National Treasure (2004,  PG)
29
Journey to the Center of the Earth (Journey to the Center of the Earth 3D) (2008,  PG)
30
No Country for Old Men (2007,  R)
31
Zodiac (2007,  R)
32
Left for Dead (2007,  Unrated)
33
1408 (2007,  PG-13)
34
High School Musical 2 (2007,  G)
35
One Missed Call (2008,  PG-13)
36
A Scanner Darkly (2006,  R)
37
Underworld: The Rise of the Lycans (2009,  R)
38
Arte de Roubar (The Art of Stealing) (2008,  Unrated)
39
The Death and Life of Bobby Z (Let's Kill Bobby Z) (1982,  R)
40
Live Free or Die Hard (2007,  PG-13)
41
Fun With Dick and Jane (2005,  PG-13)
42
Ace Ventura Jr.: Pet Detective (2009,  PG)
43
Forrest Gump (1994,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments