My Favorite Movies


  fb547854032's Rating My Rating
1
There's Something About Mary (1998,  R)
2
Stranger Than Fiction (2006,  PG-13)
3
The Brady Bunch Movie (1995,  PG-13)
4
The Wedding Singer (1997,  PG-13)
5
Super Troopers (2001,  R)
6
Robocop 2 (1990,  R)
7
Back to the Future Part II (1989,  PG)
8
Derek and Clive Get the Horn (1979,  R)
9
24 Hour Party People (2002,  R)
10
A Clockwork Orange (1971,  R)
11
About Schmidt (2002,  R)
12
Along Came Polly (2004,  PG-13)
13
American Beauty (1999,  R)
14
American Movie (1999,  R)
15
BASEketball (1998,  R)
16
Burn After Reading (2008,  R)
17
Detroit Rock City (1999,  R)
18
Donnie Darko (2001,  R)
19
Fast Times At Ridgemont High (1982,  R)
20
Hackers (1995,  PG-13)
21
Idiocracy (2006,  R)
22
Magnolia (1999,  R)
23
Office Space (1999,  R)
24
Perfume: The Story of a Murderer (2006,  R)
25
Terminal City Ricochet (1990,  Unrated)
26
Total Recall (1990,  R)
27
V for Vendetta (2006,  R)
28
Weird Science (1985,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments