My Favorite Movies


  fb548100770's Rating My Rating
1
Braveheart (1995,  R)
2
300 (2007,  R)
3
Stand by Me (1986,  R)
4
The Boondock Saints (1999,  R)
5
The Shining (1980,  R)
6
Grease 2 (1982,  PG)
7
The Green Mile (1999,  R)
8
An Officer and a Gentleman (1982,  R)
9
Fight Club (1999,  R)
10
American History X (1998,  R)
11
Finding Nemo (2003,  G)
12
Jaws (1975,  PG)
13
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
14
Top Gun (1986,  PG)
15
Ice Age (2002,  PG)
16
The Bridges of Madison County (1995,  PG-13)
17
Signs (2002,  PG-13)
18
Rain Man (1988,  R)
19
Forrest Gump (1994,  PG-13)
20
Cast Away (2000,  PG-13)
21
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004,  R)
22
Lost In Translation (2003,  R)
23
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
24
Pay It Forward (2000,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments