My Favorite Movies
| fb549225412's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Best Foot Forward (1943, Unrated) |
|
| 2 |
The Long, Long Trailer (1953, G) |
|
| 3 |
The Big Street (1942, G) |
|
| 4 |
Forever, Darling (1956, Unrated) |
|
| 5 |
Yours, Mine and Ours (1968, Unrated) |
|
| 6 |
Mame (1974, Unrated) |
|
| 7 |
Stone Pillow (1985, Unrated) |
|
| 8 |
Top Hat (1935, Unrated) |
|
| 9 |
Stage Door (1937, Unrated) |
|
| 10 |
Room Service (1938, Unrated) |
|
| 11 |
Dance, Girl, Dance (1940, Unrated) |
|
| 12 |
Too Many Girls (1940, Unrated) |
|
| 13 |
Du Barry Was a Lady (Gentleman's Choice) (1943, Unrated) |
|
| 14 |
The Dark Corner (1946, Unrated) |
|
| 15 |
Lured (1947, Unrated) |
|
| 16 |
Fancy Pants (1950, G) |
|
| 17 |
Easy to Wed (1946, Unrated) |
|
| 18 |
Critic's Choice (1963, G) |















