My Favorite Movies


  fb549359349's Rating My Rating
1
Winter Sleepers (2000,  Unrated)
2
Punch-Drunk Love (2002,  R)
3
Judy Berlin (1999,  Unrated)
4
Brazil (1985,  R)
5
You Can Count On Me (2000,  R)
6
Jacob's Ladder (1990,  R)
7
Donnie Darko (2001,  R)
8
Le Notti di Cabiria (Nights of Cabiria) (1957,  Unrated)
9
Maelstrom (2000,  R)
10
What's Up, Doc? (1972,  G)
11
Lust, Caution (Se jie) (2007,  R)
12
Hiroshima Mon Amour (Hiroshima, My Love) (1959,  Unrated)
13
Catch-22 (1970,  R)
14
Såsom i en Spegel (Through A Glass Darkly) (1961,  Unrated)
15
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) (1966,  R)
16
Who's Afraid of Virginia Woolf? (1966,  Unrated)
17
Amores Perros (2001,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments