My Favorite Movies


  fb552338642's Rating My Rating
1
Beerfest (2006,  R)
2
Club Dread (2004,  R)
3
Super Troopers (2001,  R)
4
Puddle Cruiser (1996,  R)
5
Desperado (1995,  R)
6
Braveheart (1995,  R)
7
Grease (1978,  PG)
8
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
9
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
11
Sin City (2005,  R)
12
The Godfather (1972,  R)
13
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
14
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
15
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
16
Transformers (2007,  PG-13)
17
The Guardian (2006,  PG-13)
18
Miami Vice (2006,  R)
19
We Own the Night (2007,  R)
20
Knight's Tale (,  PG-13)
21
Shoot 'Em Up (2007,  R)
22
Shooter (2007,  R)
23
Me, Myself & Irene (2000,  R)
24
Once Upon a Time in Mexico (2003,  R)
25
The Punisher (2004,  R)
26
Police Academy (1984,  R)
27
Face/Off (1997,  R)
28
Doom (2005,  R)
29
Cliffhanger (1993,  R)
30
The League of Extraordinary Gentlemen (2003,  PG-13)
31
Team America - World Police (2004,  R)
32
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000,  PG-13)
33
Sleepy Hollow (1999,  R)
34
Ghost Busters (Ghostbusters) (1984,  PG)
35
The Green Mile (1999,  R)
36
Urban Legend (1998,  R)
37
The Silence of the Lambs (1991,  R)
38
Lethal Weapon (1987,  R)
39
American Psycho (2000,  R)
40
Dances With Wolves (1990,  PG-13)
41
Twilight (2008,  PG-13)
42
Underworld (2003,  R)
43
The Mist (2007,  R)
44
300 (2007,  R)
45
The Slammin' Salmon (2009,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments