My Favorite Movies


  fb553008214's Rating My Rating
1
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
2
50 First Dates (2004,  PG-13)
3
About a Boy (2002,  PG-13)
4
American Pie (1999,  R)
5
American Pie 2 (2001,  R)
6
American Pie Presents - Band Camp (2005,  R)
7
Big Daddy (1999,  PG-13)
8
Big Momma's House (2000,  PG-13)
9
Billy Madison (1995,  PG-13)
10
Bridget Jones's Diary (2001,  R)
11
Bring It On (2000,  PG-13)
12
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
13
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
14
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
15
Clueless (1995,  PG-13)
16
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
17
Elf (2003,  PG)
18
Finding Nemo (2003,  G)
19
Freaky Friday (2003,  PG)
20
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
21
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
22
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
23
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
25
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
26
Home Alone (1990,  PG)
27
Jaws (1975,  PG)
28
Just Friends (2005,  PG-13)
29
Knocked Up (2007,  R)
30
Labyrinth (1986,  PG)
31
Little Miss Sunshine (2006,  R)
32
Mean Girls (2004,  PG-13)
33
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
34
Monster-in-Law (2005,  PG-13)
35
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
36
Mrs. Doubtfire (1993,  PG-13)
37
Never Been Kissed (1999,  PG-13)
38
Notting Hill (1999,  PG-13)
39
Over the Hedge (2006,  PG)
40
Pretty Woman (1990,  R)
41
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
42
Scary Movie (2000,  R)
43
Scary Movie 2 (2001,  R)
44
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
45
School of Rock (2003,  PG-13)
46
She's All That (1999,  PG-13)
47
She's the Man (2006,  PG-13)
48
Shrek (2001,  PG)
49
Shrek 2 (2004,  PG)
50
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
51
Step Up (2006,  PG-13)
52
The 40 Year Old Virgin (2005,  R)
53
The Break-Up (2006,  PG-13)
54
The Butterfly Effect (2004,  R)
55
The Green Mile (1999,  R)
56
The Holiday (2006,  PG-13)
57
The Hot Chick (2002,  PG-13)
58
The Pacifier (2005,  PG)
59
The Simpsons Movie (2007,  PG-13)
60
The Wedding Planner (2001,  PG-13)
61
The Wedding Singer (1997,  PG-13)
62
There's Something About Mary (1998,  R)
63
Titanic (1997,  PG-13)
64
Trainspotting (1996,  R)
65
When Harry Met Sally (1989,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments