My Favorite Movies
| fb553053906's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Big Lebowski (1998, R) |
|
| 2 |
Four Rooms (1996, R) |
|
| 3 |
Jackie Brown (1997, R) |
|
| 4 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
| 5 |
Wizard of Oz (1925, Unrated) |
|
| 6 |
Pi (1998, R) |
|
| 7 |
Furia (2000, Unrated) |
|
| 8 |
Kader (2006, Unrated) |
|
| 9 |
Persepolis (2007, PG-13) |
|
| 10 |
Sukiyaki Western Django (2008, R) |
|
| 11 |
El Topo (1970, Unrated) |
|
| 12 |
The Inner Life of Martin Frost (2007, R) |
|
| 13 |
Ara (2008, Unrated) |
|
| 14 |
No Country for Old Men (2007, R) |
|
| 15 |
Barry Lyndon (1975, PG) |














